Fikir Yazıları

Son Zamanların Favori Sporu Pilates

Pilates son yıllarda popüler olmuş, hemen hemen herkesin aklında ki favori sporudur. 21. Yüzyılın Joseph Hubert Pilates tarafından bulunmuş ve geliştirilmiştir.

Makyaj Nedir?

Makyaj kusurlu olan bölgeleri kapatıp, güzel tarafları ortaya çıkarmak için kozmetiğin kullanılması sanatıdır.

Sporun Faydaları

Spor yapmanın vücut sağlığı üzerinde saymakla bitmeyen faydaları vardır.Beden ve zihnin dengede olması sporun faydalarından biridir.Hareketsiz geçen bir yaşam çeşitli sağlık sorunlarına yol açmakla birlikte günümüz hastalığı olan obeziteye sebep olmaktadır

Güzelliğe Dair

Güzel insan, güzel ev, güzel park, güzel söz gibi bir çok nitelemede kullanılan güzel kavramı maddeden manaya bir çok unsur kapsamaktadır.

Gripten Korunmak İçin Neler Yapabiliriz

Mevsimler değişiyor. Mevsim geçişleri bizi daha zorluyor artık. Zorlu yaşam koşulları, stres, uykusuzluk. Vücut direncimizin düşmesine ve daha çok hasta olmamıza neden oluyor.

Sağlıklı Yaşam Tüyoları

Sağlıklı bir yaşam için öncelikle günlük yaşamımızda uygulamamız gereken ufak çabalarımız olmalıdır. Sağlığın korunmasında sadece bedensel sağlık tek başına yeterli değildir sağlığın korunması için bireyin biyolojik fiziksel ve sosyal çevresinin olumlu hale gelmesi ilk çabalarımızdan biri olmalıdır.

Vitaminlerle Cildimizi Hem Besleyelim Hem Onaralım

C vitamini, güzellik ve bakım uygulamasında önemli bir faktördür. Mevsimine göre, kivi, çilek, mandalina, elma ayva domates salatalık vb. daha sayamadığımız birçok meyve sebze ve bitkiler son derece yardımcı olduğu kadar bir o kadarda faydalıdır.

Ergenlik Döneminde Aileye Düşen Görevler

Ergenlik dönemindeki birey; her şeyden önce anlaşılma ve değer görme duygusunu yaşamak ister. Bu nedenle ebeveynlerin bu duyguları yaşatma adına söz ve davranışları konusunda hassas olması gerekir.

  • 1