Çarşım’da Satışlar Devam Ediyor

Arnavutköy Belediyesi’nin kadınlara özel bir dünya sloganıyla inşa ettiği Kadın Kültür Merkezi, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
İlçe deki hanımlara hizmet sunulması için kurulan Kadın Kültür Merkezi; eğitim, spor ve kişisel gelişim alanında kadınların yeteneklerini keşfederek, kendilerini geliştirebilecekleri özel alanlar sunuyor.
Çeşitli bölümlere ayrılan ve her birinde kadınlara yönelik farklı etkinliklerin yapılacağı merkez de, nitelikli eğitim ile hanımların yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Etkinlik ve faaliyetler ile geleneksel sanatlarımızı yaşatarak hanımlara hobi edindirmek için kurulan Kadın Kültür Merkezi’nde bütün bunların yanı sıra; Yemek, Pasta, Kuaförlük, Cilt Bakımı, Masaj, Tezhip, Minyatür, Resim, Aerobik ve Plates kursları ücretsiz olarak hanımlara hizmet veriyor.

Emekler Kazanca Dönüşüyor
Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nin girişinde bulunan Çarşımla, Arnavutköy’lü kadınların sosyal ve ekonomik alanda gelişimine katkı da bulunuluyor. Bölge Kadınları, el emeği göz nuru eserlerini bizlere getirerek onlara satış imkanı sunuluyor. Kendi belirledikleri miktar üzerinden ücretlendirilip, satışı gerçekleştiğinde kendileri aranarak ücretleri teslim ediliyor. Bölge Kadınlarımızdan yoğun ilgi gören Çarşım'da şimdiye kadar 2000 e yakın farklı ürün satışı gerçekleşti. Böylelikle kadınlarımızın, el emeği göz nuru eserleri sadece sandıklarda kapalı kalmayıp, bütçelerine katkı sağlayarak üretime teşvik edilmiştir.