Bolluca ve Boğazköy’e Kadın Kültür Merkezi Açılacak

Arnavutköy Belediyesi tarafından ‘Kadınlar Günü’ etkinliği düzenlendi. Programa katılan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Bolluca ve Boğazköy’e Kadın Kültür Merkezi açılacağının müjdesini verdi. 

Arnavutköylü kadınlar, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü’ kutlamak için Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda bir araya geldi. Gerçekleşen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Betül Sayan Kaya, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu katıldı. Yoğun katılımın sağlandığı programın sonunda Kadın Kültür Merkezi tarafından, Arnavutköylü vatandaşlara sürpriz hediyeler verildi. Düzenlenen etkinlikten dolayı memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Arnavutköy Belediyesi’ne teşekkür etti. 

“Bizim için her kadının ayrı ayrı önemi vardır”

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Betül Sayan Kaya: “Sadece bir gün değil 365 günün her günü kadınlarımız hatırlanmalı. Bizim için her kadının ayrı ayrı önemi vardır. Biz Türkiye’deki kadınlar refah içinde yaşıyoruz ama Arakan’da Somali’de Filistin’de ve dünyanın birçok coğrafyasında kadınlar zulüm altında. Kadınlar açlıkla yoklukla ve istismarla karşı karşıya. Bugünde o kadınları hatırlayarak, bu konuda ne yapabiliriz bunu konuşarak 8 Mart’ı geçirmemiz lazım. Onlara destek vermek için bütün dünya kadınlarının el ele vermesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

“Bolluca ve Boğazköy’e de Kadın Kültür Merkezi açılacak”

“İstanbul’un yarını olarak nitelendirdiğimiz Arnavutköyümüzü geliştirmek adına elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmeye çalıştık. Gönül belediyeciliği diye ifade ettiğimiz bu dönemde bu anlayışla yine hizmetlerimize devam edeceğiz.” diyen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bu dönemde kadınlara yönelik projeler ilk sıralarda yer alacak. Bu 10 yıllık süreçte bizi yalnız bırakmadınız. Kolumuz kanadımız oldunuz. Kadın kültür ve sanat merkezimizden birçoğunuzu yararlanıyorsunuz. Birçok kadın vatandaşımız; kişisel gelişim, bir takım kurslar, sağlık kulübü, fitness merkezi, seminerlerden ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanıyor. Bolluca ve Boğazköy’e de ileri zamanlarda kadın kültür merkezi açılacak.” şeklinde konuştu.  

Gelecek dönemde kadınlar için yeni projenin hayata geçeceğini belirten Başkan Baltacı: “Kadın kültür merkezlerimiz içerisinde çarşım diye bir projemiz var. Burada kurs merkezinde ürettiğiniz ürünlerinizi satma imkânı sağlıyoruz.” dedi.