Ayşenaz Kara, Arnavutköylü Kadınlarla Buluştu

Arnavutköy Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Ayşenaz Kara tarafından verilen “Türban Tasarımı Eğitimi” Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. 


Arnavutköy Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Ekim Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri” kapsamında ünlü Türban Tasarımcısı Ayşenaz Kara, Arnavutköylü kadınlara özel türban tasarımı eğitimi verdi. Etkinlik Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi. 


Türban tasarımı alanına nasıl başladığı hakkında bilgi veren Ayşenaz Kara, “15 senedir türban tasarımı ile alakalı hizmet veriyorum. Türban tasarımı olarak başladığım bu işte sektöre yeni modeller kattım. Daha sonra Türkiye’de ilk hazır gelin başı duvağını çıkardım. Bugün burada sizlere de güzel bir eğitim vereceğim” dedi.


“Dünyada ilk olan model üzerinde çalışacağız”


Vereceği eğitimin detayını anlatan Ayşenaz Kara, “Bugün size ilk önce çift türbanı göstereceğim, Çift türban son zamanlarda trend olan bir model. Türkiye’de ilk olan bir çalışmayı sizlere sunacağım. Bu model üzerinde ekibimiz ile çok çalıştık. Türkiye’de değil dünyada ilk olan bir model üzerine çalışacağız” diye konuştu. 

Ayşenaz Kara eğitim sonunda, eğitime katılan kadınların merak ettiği soruları cevaplandırdı.  Meslek hayatı ile ilgili etkinliğe katılan ve türban tasarımı sektörüne girecek olan kadınlara önemli bilgiler ve tavsiyeler verdi. Eğitim sonunda konuşan Ayşenaz Kara, “Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ne çok teşekkür ediyorum. Kadınlara çok güzel istihdam desteği ve hizmet sağlıyorlar. Bugün burada yaptığımız etkinliğe de çok güzel ve yoğun katılım vardı. Bu fırsatı Arnavutköylü kadınlara sunan Arnavutköy Belediyesi’ne, Kadın Kültür ve Sanat Merkezi yetkililerine ve Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’ya teşekkür ediyorum” dedi.