Öğrencilerimiz Atölye Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı

Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret ederek atölye çalışmalarına katıldı. 


Arnavutköy Belediyesi tarafından hizmete açılan Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, atölye çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ilçede bulunan Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Arnavutköy Kadın KSM’yi ziyaret etti. 

İlçedeki kadınların buluşma noktası olan merkezi ziyaret eden öğrenciler; çeşitli atölye çalışmalarında bulunarak, eğitmenlerin gözetiminde eğlenceli vakit geçirdi. Seramik atölyesindeki çalışmalara katılan öğrenciler, çamur ve seramik sanatının inceliklerini öğrenerek sınav stresini attı. Gençlerin el becerilerini ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı, sanatla iç içe olmalarını amaçlayan etkinlikte çamurdan eserler yapıldı. Öğrenciler, atölyede kendi elleriyle şekil verdikleri çömlekleri süsledi. 

Kadın Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret eden öğrenciler aynı zamanda mutfak atölyesine de girerek lezzetli kurabiyeler yaptılar. Kurabiye yapmak için önlüklerini giyen öğrenciler, uzman eğitmenler tarafından yemek yapımına ilişkin bilgilendirildiler. Atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, kendilerine bu fırsatı sunan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’ya teşekkürlerini ilettiler.