Hadımköy’de Kadınlar Günü Kutlandı

Arnavutköy Belediyesi tarafından Hadımköy Kapalı Spor Salonu’nda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinliği düzenlendi. 

Hadımköylü kadınlar, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü’ kutlamak için Hadımköy Kapalı Spor Salonu’nda bir araya geldi. Gerçekleşen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Betül Sayan Kaya, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu katıldı. Yoğun katılımın sağlandığı programın sonunda Kadın Kültür Merkezi tarafından, Arnavutköylü vatandaşlara sürpriz hediyeler verildi. Düzenlenen etkinlikten dolayı memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Arnavutköy Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Kadınlara özel projeler

Programda konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bugün kıymetli bir gün. Biz inanç değerlerimizden kaynaklanan bir yaklaşımla biliyoruz ki Kadınlara her günü tashih etmiş olsak yine de emeğinin karşılığını veremeyiz.” dedi. 

Yeni dönemde millet bahçelerinin sayısının arttırılacağını belirten Başkan Baltacı: “Akpınar bölgemizde 2 tane büyük yeşil alanı tekrar sizlerle buluşturacağız. Yürüyüş ve açık spor parkurlarımızın olduğu yaklaşık 25 bin metrekarelik alanı ve hemen yanı başında hobi bahçesi olarak kullanabileceğiniz alanları hizmetinize açacağız. Ayrıca Hadımköy merkez bölgemizde 55 bin metrekarelik büyük bir yeşil alanı daha sizlerle buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.  

Kadınlara özel projeler geliştirdiğini vurgulayan Başkan Baltacı, Hadımköy’e Kadın Kültür ve Sanat Merkezi açılacağını belirterek: “Kadınların sosyal ve kültürel etkinliklerde bir araya gelebilecekleri kendilerine ait mekânlar oluşturacağız. Ayrıca Karaburun’da yapacağımız tesislerde hanımlara özel plaj alanı oluşturacağız.” diye konuştu.