Minik Öğrenciler Kütüphaneyle Tanıştı

Minik öğrenciler, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan kütüphaneyi ziyaret etti.

Türkiye’de 1964 yılından beri Mart ayında Kütüphanecilik Haftası ya da diğer adıyla Kütüphaneler Haftası kutlanır. 

Kütüphaneler Haftasının amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak, kütüphanelerde uyulması gereken kuralları öğretmek ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir.

Bu kapsamda Özel Saydam Yıldızlar Anaokulu öğrencileri Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan kütüphaneyi ziyaret etti.  Özel Saydam Yıldızlar Anaokulu Öğretmeni Seçil Ünye, çocukların kitapları sevmesi ve kitaplar hakkında güzel bilgiler öğrenmesi için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek: “Okulumuzda bunun hakkında çizgi filmler izledik. Kütüphane hakkında sohbet ettik. Kütüphanede uyulması gereken kuralları, kitaplara nasıl davranılması gerektiğini öğrettik.” şeklinde konuştu.

Etkinlik çerçevesinde okuma bilmemelerine rağmen kitapları renklerine ve kokularına göre seçip inceleyen çocuklar doyasıya eğlendiler. Ayrıca öğrenciler öğretmenlerinden Kibritçi kız masalını dinledi. Etkinlik sonunda öğrencilere Kadın Kültür ve Sanat Merkezi tarafından hediyeler verildi.