Kurumsal / Hakkımızda
Hakkımızda

      Arnavutköy Belediyesi, kadınların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bir yaşam alanı oluşturdu.

 

        Kadın Kültür ve Sanat Merkezi; nitelikli eğitim ile birlikte kadınların yaşam kalitesini arttırmak, yeteneklerini keşfederek sosyal beceri kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Arnavutköy Belediyesi tarafından kadınların kullanımına sunulan bir yaşam alanıdır.

 

        Merkezimiz, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik sıkıntılardan uzaklaşabileceği, aile ilişkilerinin ve kişisel iletişimlerinin gelişmesine katkı sağlayarak daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olmayı hedefleyen bir hizmet anlayışındadır.

 

        Merkezimizde düzenlenen etkinlik ve faaliyetler ile geleneksel sanatlarımızı yaşatarak kadınlarımızın farklı hobiler edinmesi, alanında uzman kişilerin katılımıyla hazırlanan konferans ve seminerler ile güncel meseleler ve ihtiyaç duyulan konular hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.

 

        Kadınların kişisel ve ailevi meseleleri danışıp konuşabileceği psikolog hizmeti ile aile içi iletişim seminerleri düzenlenerek toplumsal yaşamın en önemli unsuru olan aile kavramını daha sağlam temellere oturtulması hedefleniyor.

 

        Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, bina girişinde bulunan “Çarşım” aracılığı ile el sanatlarından oluşan ürünlerin satışını gerçekleştirip, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik alanda gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.