Köşe Yazıları / Kadın Kültürde Kreşlerimiz

       Çocuklarımızın bütünlüğünü gözeterek; zihinsel, bedensel ve psikolojik gelişimlerini destekleyen etkinlikler yaparak kişilik özelliklerini, bağımsızlıklarını, sorumluluk ve paylaşma duygularını geliştirmeyi, toplum kurallarını öğrenmeyi ve yerinde kullanabilmeyi öğrenmelerini amaçlamaktayız.

 

  Aile içi iletişimlerini kuvvetlendirmeyi, öz bakım becerilerini geliştirmeyi, yaşıtlarıyla evlerindeki sıcaklık ve güven duygusunu kreşimizde de yaşamalarını, başkalarının haklarına saygı göstermeyi, kendi haklarını korumayı, sevmeyi – sevilmeyi, yaşıtları ve yetişkinler ile doğru iletişimi kurabilmeyi öğrenir.

Evde yalnız kalan çocuklarımız sosyal ortamdan uzaklaşmakta, kişilik gelişiminin en önemli olduğu yaş diliminde yalnızlaşmaktadır. Kurslarımıza katılmak isteyip, çocuğunu bırakabileceği bir yeri olmayan hanımlar için düşünülen kreşimiz haftanın her günü hizmetinizdedir. Çocuklarınız katıldığınız kurs süresince fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan çalışmalar, oyun etkinlikleri, müzik etkinlikleri, dil etkinlikleri, resim ve boyama çalışmaları yaparak gününü en eğlenceli şekilde tamamlar.

Her şeyden önemlisi eğlenirken öğrenmelerini, öğrenirken mutlu olmalarını hedefliyoruz. 

Hatun Özcan- Ebru Oburoğlu ( Kreş Eğitmenleri)